robot abb


Již od počátku podnikání se naše firma zabývá výrobou závěsných prvků do SDK systémů a strojírenskou činností. Neustále modernizujeme a zdokonalujeme naše výrobní činnosti. Proto používáme profesionální softwarové programy a moderní stroje, abychom mohli vyjít vstříc Vašim požadavkům.  Používáme jak klasické obráběcí stroje, tak i CNC (elektroerozivní drátové stroje) a CNC frézky. Soustředíme se na výrobu lisovacích, střižných, ohýbacích i kombinovaných nástrojů,  jednoduchých dílů, složitých přípravků a forem..

V případě, že nemáte možnost výroby na námi zhotoveným přípravku, jsme schopni výrobu zahájit na našich lisech. Lisovací stroje mají elektronické podavače a samoodvíjecí zařízení, na kterém provádíme lisování z ocelových svitků. Nabízíme také možnost výroby z ocelových pásů, dle typu nástroje.

Adresa

Provozovna:
Tamadex spol. s r.o.
Žabokrky 50, 549 31 Hronov
Czech Republic

 

Prospekt
KOVOVÝROBA

pdf iko

 

Rychlý kontakt

Miroslav Bitnar

+420 722 113 231

 

Provádíme:

CNC frézování / Elektroerozivní obrábění (EDM) / 3D laserové řezání a svařování / 3D měření měřicí centrum

Broušení naplocho 300 x 1000 mm / 200 x 600 mm / Soustružení / Frézování / Vrtání / Lisování za studena

 

3D laserové řezání

Řezání materiálu pomocí laserového svazku patří v dnešní době mezi nejčastější průmyslové aplikace. Široké uplatnění nachází také v oblasti zpracování kovových materiálů. Předností laserového řezání (Jeho předností) je zejména rychlost, tenká řezná spára, vysoká přesnost a bezkontaktní opracování materiálu. V současné době se dostává v efektivitě procesu daleko před klasické konvenční techniky.

robot

Robot od firmy ABB / IRB 4600

Laserové zařízení Fiber 1000W 

Řezání do tl. materiálu 8 mm (ocel)
Procesní plyn kyslík a dusík
Svařování oceli a hliníku
Pohyb robota v 6 osách

 

Výhodou tohoto 3D laseru je možnost obrábění dílců (trubek, jeklů, plechů apod...) po jejich tváření (ohýbání) a možnost práce na statickém, polohovacím 360°stole a otočném polohovadle, kde robot pracuje na jedné straně a operátor může zakládat na straně druhé.

K programování používáme program RobotStudio ABB

CNC DRÁTOVÉ - ELEKTROEROZIVNÍ OBRÁBĚNÍ

Elektrojiskrové obrábění spočívá v odebírání materiálu sérií výbojů (jisker), které náhodně vznikají mezi vodivým obrobkem a elektrodou jako nástrojem. Pro vyřezávání vnitřních otvorů je třeba materiál předvrtat, buďto klasicky před zakalením, nebo na hloubičce po zakalení. Lze obrábět i velmi jemné a složité tvary i z velmi tvrdých materiálů, například kalené oceli, slitin titanu atd. Tím se radikálně změnila například technologie výroby nástrojů, které se dříve musely kalit až po obrobení. S elektrojiskrovým obráběním se tvary vyrábějí až po zakalení, takže žádná deformace nehrozí. 
EDM dratorez

Elektrojiskrovým obráběním lze dosáhnout vysoké přesnosti a kvality povrchu, které se vyrovnají broušení.


3 stroje s možností obrábění 
● X 360 Y 250 Z 200 mm
● X 560 Y 360 Z 300 mm
● X 800 Y 600 Z 600 mm

K dispozici máme i NC startovačku otvorů do průměru 3 mm.
Rozměry stolu: X 200 Y 300 Z 300

Lisování

Lisování dílců do síly materiálu 8 mm.lisPoužíváme střižné, ohýbací i kombinované nástroje. Lisovací síla na excentrických lisech od 10 do 250tun. 

Celkem 38 lisů s možností lisování ze svitků pomocí elektronických (přesných) podavačů.

 

CNC frézování

Frézování je strojní třískové obrábění kovů vícebřitým nástrojem, kde hlavní pohyb (rotační) koná nástroj a vedlejší pohyb (přísuv, posuv) obrobek. Klasicky probíhá ve třech osách, ve více než třech osách pracují více-osá obráběcí centra. Frézování se dělí na sousledné, kdy se nástroj otáčí ve směru pohybu stolu s obrobkem a nesousledné kdy je tomu opačně. Jako ve všech odvětvích tak i v oblasti třískového obrábění neustále dochází k inovacím a to jak z hlediska hardware (stroje a nástroje) tak v oblasti software (CAM systémy) a pro zvyšování produktivity a tím schopnosti konkurovat je zapotřebí tento vývoj sledovat.


Vyrábíme dílce pro Automotive. Dílce se vyrábějí na nástrojích, které se vyráběly v naší nástrojářské dílně.

2 stroje s možností obrábění ve 3/5 osách v rozměrech:cnc freza

● X 1050 Y 600 Z 600 mm
● X 1600 Y 1000 Z 1000 mm (5-ti osé centrum)

Oba stroje pracují s řídícím systémem Mitsubishi

Obráběcí program NX Cam Express Siemens

 

3D měření

Pro zajištění objektivnosti měření u prostorově složitých technických dílů a podporu TPV při stanovení způsobilosti procesů je využíváno moderní měřící zařízení. Prováděná měření mohou být vztažena buď k hodnotám předepsaným klasickým výkresem a nebo k modelu, který byl vytvořen a uložen v podobě 3D elektronického souboru. Měřicí sonda je upevněna na otočné hlavě, která je motorizovaná a indexovatelná. 

altera

 

Souřadnicový stroj:
Nikon Altera 10.7.6.

Přesné měření dílců, výrobků, obrobků, apod…

● X 1000 Y 700 Z 600 mm

● Max zatížení stolu 500kg

● Řídící program: TouchDMIS